38_Požar krovišta _Cerje Tužno

Dana, 14.05.2107. u 18:23 satiiz VOC-a JVP Varaždion zaprimljena je dojava o požaru krovišta na objektu OPG Kumrić-Breg u cerju Tužnom.U 18:25, na intervenciju izlazi NV, AC sa 7 vatrogasaca.  Dolaskom na mjesto intervencije zatečeni su članovi DVD-a Gačice koji su započeli sa gašenjem. Iz Vozil DVD Ivanec razvučena je tlačna pruga te je izvršena vanjska navala preko ljestve na krov objekta. Razmaknuti su crijepovi te je uz ukupni utrošak od cc 500 l vode spriječeno širenje požara na ostatak objekta. Izgorjelo je cca 15 m2 krovišta. Brzom intervencijom, koja je od dojave do lokalizacije požara trajala 30 tak minuta sprijećeno je širenje požara na ostataka objekta i moguća šteta. U DVD-u su u pripravnosti ostal 2 člana DVD-a.  Na mjesto intervencije stigli su i članovi DVD-a Radovan sa NV i 8 vatrogasaca i djelatnici PP Ivanec. Završetak intervencije u 19:30.

Kategorija intervencije: