Za vašu sigurnost, noć i dan, brinemo već 132 godine

Tehnička intervencija

03_prometna nezgoda_Lepoglava

Dana, 20.01.2020. u   sati, iz VOC JVP Varaždin u 12:29 sati zaprimljena je dojava o prevrnutom osobnom vozilu kod Spomen groblja u Lepoglavi. Na tehničku intervenciju izašlo je tahničko vozilo  sa 6 vatrogasaca. Do dolaska na mjesto intervencije članovi DVD-a Lepoglava već su uspjeli izbaviti vozača iz vozila. Vozač je bio pri svjesti te su ga preuzeli djelatnici HMP. Zajedno sa članovima DVD-a Lepoglava  vozilo je izvučeno na prometnicu te mu je iz sigurnosnih razloga otpojen akumulator. Intervencija je završila u 13:55 sati.

60_Obrana od poplave_Kaniža

Dana 22.12.2019. godine u 16:28 sati iz VOC JVP Varaždin zaprimljena je dojava o tehničkoj intervenciji - obrana od poplave u Kaniži. U 16:30 sati na intervenciju je upućeno kombi vozilo s 3 vatrogasca. Dolaskom na mjesto intervencije ustanovili smo da je most uz državnu cestu začepljen te prijeti plavljenju stambenih objekata. Radi izrade propusta kroz most pozvan je PZC Varaždin koji su sa radnim strojem izradili propust da voda može nesmetano otjecati.

59_Obrana od poplave _Stažnjevec

Dana 22.12.2019. godine u 16:25 sati iz VOC JVP Varaždin zaprimljena je dojava  - obrana od poplave u naselju Stažnjevec. S intervencije koja je bila u tijeku (u naselju Željeznica) na intervenciju je upućeno zapovjedno vozilo s 5 vatrogasca. Dolaskom na mjesto intervencije ustanovili smo da trenutno nema potrebe za našom intervencijom, a mještani su upozoreni da prate vodostaj bujičnog potoka te ukoliko će biti u porastu da ponovno obavijeste vatrogasce.  Naknadno je obaviješten zapovjednik VZG Ivanec da je vodostaj u porastu.

58_Obrana od poplave _Ivanečka Željeznica

Dana, 22.12.2019. u 15:58 sati, iz VOC-a JVP Grada Varaždina zaprimljena je dojava o izlijevanju vode iz korita potoka na prometnicu u Ivanečkoj željeznici kod ugostiteljskog objekta Fantazija i osobnom vozilu koje je zapelo u vodi. Na intervenciju je upućeno tehničko i zapovjedno vozilo sa ukupno 11 vatrogasaca. Uslijed izlijevanja vode iz korita potoka došlo je do plavljenja prometnice u dužini od pedesetak metara. Na nekim mjestima voda je bila duboka i do 40 cm.  Osobno vozilo s kojim vlasnik nije uspio proći dio koji je bio pod vodom je izgurano na povišeni dio.

56_otvaranje stana_Punikve

Dana 10.12.2019. godine u 20:55 sati iz VOC JVP Varaždin zaprimljena je dojava o tehničkoj intervenciji, otvaranje stana na adresi Punikve 85. U 20:59 sati na intervenciju je upućeno tehničko vozilo s 6 vatrogasaca. Dolaskom na mjesto intervencije od vlasnika dobivamo informaciju da su se slučajno zatvorila ulazna vrata koja s vanjske strane nemaju mehanizam za otvaranje, a ključ je ostao u kući. Kroz balkonski prozor otvorena su balkonska vrata te smo ušli u kuću i otvorili ulazna vrata. Intervencija je završila u 21:35 sati.

54_ispumpavanje vode_Lančić

Dana 16.11.2019. godine iz VOC JVP Varaždin zaprimljena je dojava o tehničkoj intervenciji, ispumpavanje vode na lokaciji Lančić 2. U 07:44 sati na intervenciju je upućeno tehničko vozilo s 5 vatrogasaca. Dolaskom na mjesto intervencije zatekli smo poplavljene podrumske prostorije stambene kuće. Pomoću električne uranjajuće pumpe ispumpano je cca 5 m3 vode.  Intervencija je završila u 08:33 sati.

53_ispumpavanje vode_Jerovec

Dana 05.11.2019. godine u 16:08 sati zaprimljena je dojava o tehničkoj intervenciji, ispumpavanje vode na adresi Jerovec 258. U 16:12 sati na intervenciju je upućeno tehničko vozilo s 5 vatrogasaca. U pripravnosti je ostalo još 10 vatrogasaca. Dolaskom na mjesto intervencije ustanovili smo da je začepljena kanalizacija i voda iz slivnika koji je smješten na dvorištu obiteljske kuće ne otječe. Uslijed jakog pljuska prijetilo je plavljenje gospodarskih objekata u kojima je smješteno cca 25 tona žitarica. Obaviješteno je komunalno poduzeće Ivkom d.d.

52_uklanjanje stabla_Varaždinska ulica

Dana 10.10.2019. godine u 15:38 sati iz VOC JVP Varaždin zaprimljena je dojava o potrebi uklanjanja stabla koje prijeti da će se srušiti na prometnicu i nogostup. U 15:43 sati na intervenciju je upućeno zapovjedno vozilo s 2 vatrogasca. Dolaskom na mjesto intervencije ustanovili smo da je bor potpuno suh te će se kod prvog vjetra srušiti na prometnicu. U 15:45 sati na intervenciju je pozvano tehničko vozilo sa 6 vatrogasaca. Stablo je porušeno te je uklonjena prijetnja od nekontroliranog rušenja stabla.

51_uklanjanje dijela građevine_Ivanec

Dana 10.10.2019. godine u 11:52 sati iz VOC JVP Varaždin zaprimljena je dojava  o potrebi uklanjanja dijela objekta (oluka i crijepa) koji visi s poslovnog prostora te prijeti građanima i korisnicima parkirališta t.o. Chibo. U 11:57 sati na intervenciju je izašlo zapovjedno vozilo s 2 vatrogasca. Dolaskom na mjesto intervencije ustanovili smo da se radi o poslovnoj zgradi (P+3) te  nam je za saniranje građevine  potrebna autoljestva. U 11:59 sati na intervenciju je pozvana autoljestva s 2 vatrogasca.

50_uklanjanje prepreke s prometnice_Prigorec

Dana 09.10.2019. godine u 20:18 sati iz VOC JVP Varaždin zaprimljena je dojava o potrebi uklanjanja stabla u Prigorcu, prometnice prema Žganom vinu. U 20:22 sati na intervenciju je upućeno tehničko i zapovjedno vozilo s ukupno 8 vatrogasaca. Za piljenje i uklanjanje stabla s prometnice  korištene su dvije motorne pile. Intervencija je završila u 21:05 sati.

Stranice

Pretplati se na RSS - Tehnička intervencija