Za vašu sigurnost, noć i dan, brinemo već 131 godinu

Požar

18_Požar otvorenog prostora_ Kaniža Marof

Dana 17.03.2019. godine u 19:31 sati iz VOC JVP Varaždin zaprimljena je dojava o požaru otvorenog prostora na lokaciji Kaniža prema Jerovcu. Na intervenciju je u 19:34 sati izašlo šumsko vozilo s 2 vatrogasca i zapovjedno vozilo s 5 vatrogasaca. Nakon cca 3 minute izašlo je kombi vozilo s 3 vatrogasca. Dolaskom na mjesto intervencije ustanovili smo da gori šikara i nisko raslinje na površini 500 x 400 metara. Požar je ugašen pomoću naprtnjača, a za što je utrošeno cca 1000 litara vode. Zbog guste šikare i potoka, s vozilom nismo mogli blizu požara.

17_Požar otvorenog prostora_Ivanec

Dana 16.03.2019. godine u 03:23 sati iz VOC JVP Varaždin zaprimljena je dojava o požaru šikare na lokaciji kod plinske stanice u Ivancu, Ulica Vladimira Nazora. Na intervenciju je u 03:28 sati upućeno navalno vozilo sa 7 vatrogasaca. U pričuvi su ostala još 4 vatrogasca. Dolaskom na lokaciju ustanovljeno je da gori nisko raslinje na površini od cca 50 x 30 m. Požar je ugašen pomoću vitla za brzu navalu i cca 500 litara vode. Na mjestu intervencije počekao nas je dojavitelj, a bili su  prisutni i djelatnici PP Ivanec.

16_Požar otvorenog prostora_ Stažnjevec

Po povratku s prethodne intervencije uočen je drugi požar otvorenog prostora na obližnjoj lokaciji u mjestu Stažnjevec. Požaru ponovno pristupamo sa zapovjednim i šumskim vozilom sa ukupno 7 vatrogasaca. Na intervenciji je bila opožarena trava i nisko raslinje veličine 10 x 20 m. Požar je ugašen naprtnjačama uz trošak vode od 50 litara. Na intervenciji je sudjelovao i DVD Salinovec sa svojim članovima. Povratak u vatrogasni dom bio je u 19:58 sati.

15_Požar otvorenog prostora_Druškovec

Dana 15.3.2019. u 18:47 sati na dojavu iz VOC-a JVP Varaždin zaprimili smo dojavu o požaru otvorenog prostora u Stažnjevcu. Na intervenciju je u 18:53 sati izašlo zapovjedno vozilo s 5 vatrogasaca i šumsko vozilo s 2 vatrogasca. Na mjestu intervencije na površini od 100 x 20 m gorjela je suha trava i nisko raslinje. Požar je ugašen pomoću naprtnjača za što je utrošeno 200 l vode. Naknadno su nam se pridružili članovi DVD-a Salinovec. Intervencija je završena u 19:28 h.

14_Požar otvorenog prostora_ Jerovec - Kuljevčica

Dana 10.03.2019. godine u 19:36 sati iz VOC JVP Varaždin zaprimili smo dojavu o požaru livade. Na intervenciju je u 19:40 sati upućeno šumsko vozilo s 2 vatrogasca i zapovjedno vozilo sa 7 vatrogasaca. Dolazak na mjesto intervencije bio je duži budući da smo krenuli prema Jerovcu, a intervencija je bila u Kuljevčici. Na površini od cca 200 x 200 m izgorjelo je nisko raslinje i šikara. Požar je ugašen pomoću 2 vitla za brzu navalu i naprtnjača. Utrošeno je cca 200 litara vode. Na intervenciji su bili prisutni djelatnici PP Ivanec.

13_Požar otvorenog prostora_Jerovec - Ribić Breg

Dana 08.03.2019. godine u 18:18 sati, iz VOC-a JVP Varaždin zaprimljena je dojava o požaru otvorenog prostora između Jerovca i Ribić Brega. Na intervenciju je upućeno šumsko i zapovjedno vozilo sa ukupno 8 vatrogasaca. Dolaskom na mjesto intervencije ustanovljeno je da se radi o požaru suhe trave i niskog raslinja na fronti od oko 300 metara. Požar je vrlo brzo stavljen pod kontrolu uz pomoć vitla za brzu navalu. Utrošeno je oko 200 litara vode. Ukupna opožarena površina požara iz kojeg je nastao  je bila oko 40 hektara.

12_Požar otvorenog prostora_cesta Jerovac-Kaniža

Dana 07.03.2019. godine u 23:24 sati iz VOC JVP Varaždun  zaprimljena je dojava o požaru otvorenog prostora - šikare u Kuljevčici, uz cestu Jerovec - Kaniža. Na intervenciju je u 23:28 sati upućeno šumsko vozilo s 2 vatrogasca i zapovjedno vozilo s 4 vatrogasca. U 23:32 sati pridružilo se i kombi vozilo s još 2 vatrogasca. Dolaskom na mjesto intervencije ustanovljeno je da gori šikara i nisko raslinje na površini 50 x 20 m.

10_Požar otvorenog prostora_Kuljevčica

Dana 04.03.2019. godine u 15:51 sati iz VOC JVP Varaždin zaprimljena je dojava o požaru otvorenog prostora. Na intervenciju je u 15:55 sati upućeno šumsko vozilo s 2 vatrogasca i zapovjedno vozilo s 3 vatrogasca. Nakon 15-stak minuta pridružilo se kombi vozilo s 3 vatrogasca. Gašenju se pristupilo pomoću vitla za brzu navalu, te pomoću naprtnjača. Utrošeno je cca 1.500 litara vode. Na površini od cca 500 x 400 m gorjela je šikara i nisko raslinje.

09_Požar otvorenog prostora Druškovec - Novaki

Po završetku prethodne intervencije u Kuljevčici iz VOC JVP Varaždin obavještavaju nas o požaru otvorenog prostora na tromeđi općina Klenovnik, Ivanec i Maruševec kod Novaka. Na intervenciju je upućeno šumsko, zapovjedno i kombi vozilo s ukupno 9 vatrogasca. Na mjestu intervencije zatečena je opožarena površina suhe trave i raslinja površine  1000 x 1000 metara koja je ugašena uz pomoć naprtnjača. Za gašenje je utrošeno cca 500 litara vode.

08_Požar otvorenog prostora_Kuljevčica kod pjeskare

Dana, 28.02.2019. u 18:47 sati putem sirene i poruka iz VOC JVP Varaždin, zaprimljena je dojava o požaru otvorenog prostora na potezu Kaniža-Kuljevčica. Na intervenciju je upućeno šumsko, zapovjedno i kombi vozilo s ukupno 9 vatrogasca. Na mjestu intervencije zatečena je opožarena površina suhe trave i raslinja površine 100x150 metara koja je ugašena uz pomoć naprtnjača. Za gašenje je utrošeno cca 200 litara vode. U pripravnosti su ostala 3 vatrogasca. Na mjestu intervencije bili su i djelatnici PP Ivanec. Intervencija je završila u 19:22 sati.

Stranice

Pretplati se na RSS - Požar