Za vašu sigurnost, noć i dan, brinemo već 131 godinu

Požar

24_Požar dimnjaka

Dana, 04.05.2019. u 12:08 sati iz VOC-a JVP Varaždin zaprimljena je dojava o požaru dimnjaka u Kaniži. Na intervenciju je upućeno zapovjedno i navalno vozilo sa 10 vatrogasaca. Na mjestu intervencije ustanovljeno je da se radi o požaru vanjskog dimnjaka od centralnog grijanja koji je gorio u podnožju. Požar je vrlo brzo ugašen uz opmoć S aparata i dodatno očišćen uz pomoć sajle i četke. Prostorije u objektu su provjerene, a vlasnicima je preporučeno da ne lože u peći do dolaska dimnjačarske službe koja će dimnjak prekontrolirati. Intervencija je uspješno završena u 12:57 sati.

22_Požar štaglja Donja Voća

Dana 16.04.2019. godine u 14:29 sati zaprimljena je dojava o požaru štaglja u Gornjoj Voći . Iz VOC-a JVP Varaždin zaprimljena je informacija da su na terenu ekipe DVD-a Donja Voća te da trebaju pomoć autocisterne radi dopreme vode. U 14:32 sati na intervenciju je izašla autocisterna s 3 vatrogasca. U pričuvi je ostalo još 8 vatrogasaca. Na mjesto intervencije  zatečen je pomoćni objekt koji je u potpunosti izgorio. U dogovoru s DVD-om Donja Voća autocisterna DVD-a Ivanec nadopunjavala je navalno vozilo DVD-a Donja Voća. Posada vozila  gasila je te raskapala zgarište.

19_Požar osobnog vozila_Stažnjevec

Dana 30.03.2019. godine u 14:22 sati  iz VOC JVP Varaždin zaprimljena je dojava o  požaru u cestovnom prometu na državnoj cesti D 35, kod mosta preko rijeke Bednje u Stažnjevcu. U 14:25 sati na intervenciju je upućeno  navalno vozilo sa 3 vatrogasca, a u 14:29 sati i autocisterna s još 3 vatrogasca. Dolaskom na mjesto intervencije  osobno vozilo zatečeno je u potpunosti u plamenu. Gašenju smo pristupili pomoću 2 vitla za brzu navalu. Požar se počeo širiti i na suhu travu i raslinje uz prometnicu ali je ubrzo ugašen.

18_Požar otvorenog prostora_ Kaniža Marof

Dana 17.03.2019. godine u 19:31 sati iz VOC JVP Varaždin zaprimljena je dojava o požaru otvorenog prostora na lokaciji Kaniža prema Jerovcu. Na intervenciju je u 19:34 sati izašlo šumsko vozilo s 2 vatrogasca i zapovjedno vozilo s 5 vatrogasaca. Nakon cca 3 minute izašlo je kombi vozilo s 3 vatrogasca. Dolaskom na mjesto intervencije ustanovili smo da gori šikara i nisko raslinje na površini 500 x 400 metara. Požar je ugašen pomoću naprtnjača, a za što je utrošeno cca 1000 litara vode. Zbog guste šikare i potoka, s vozilom nismo mogli blizu požara.

17_Požar otvorenog prostora_Ivanec

Dana 16.03.2019. godine u 03:23 sati iz VOC JVP Varaždin zaprimljena je dojava o požaru šikare na lokaciji kod plinske stanice u Ivancu, Ulica Vladimira Nazora. Na intervenciju je u 03:28 sati upućeno navalno vozilo sa 7 vatrogasaca. U pričuvi su ostala još 4 vatrogasca. Dolaskom na lokaciju ustanovljeno je da gori nisko raslinje na površini od cca 50 x 30 m. Požar je ugašen pomoću vitla za brzu navalu i cca 500 litara vode. Na mjestu intervencije počekao nas je dojavitelj, a bili su  prisutni i djelatnici PP Ivanec.

16_Požar otvorenog prostora_ Stažnjevec

Po povratku s prethodne intervencije uočen je drugi požar otvorenog prostora na obližnjoj lokaciji u mjestu Stažnjevec. Požaru ponovno pristupamo sa zapovjednim i šumskim vozilom sa ukupno 7 vatrogasaca. Na intervenciji je bila opožarena trava i nisko raslinje veličine 10 x 20 m. Požar je ugašen naprtnjačama uz trošak vode od 50 litara. Na intervenciji je sudjelovao i DVD Salinovec sa svojim članovima. Povratak u vatrogasni dom bio je u 19:58 sati.

15_Požar otvorenog prostora_Druškovec

Dana 15.3.2019. u 18:47 sati na dojavu iz VOC-a JVP Varaždin zaprimili smo dojavu o požaru otvorenog prostora u Stažnjevcu. Na intervenciju je u 18:53 sati izašlo zapovjedno vozilo s 5 vatrogasaca i šumsko vozilo s 2 vatrogasca. Na mjestu intervencije na površini od 100 x 20 m gorjela je suha trava i nisko raslinje. Požar je ugašen pomoću naprtnjača za što je utrošeno 200 l vode. Naknadno su nam se pridružili članovi DVD-a Salinovec. Intervencija je završena u 19:28 h.

14_Požar otvorenog prostora_ Jerovec - Kuljevčica

Dana 10.03.2019. godine u 19:36 sati iz VOC JVP Varaždin zaprimili smo dojavu o požaru livade. Na intervenciju je u 19:40 sati upućeno šumsko vozilo s 2 vatrogasca i zapovjedno vozilo sa 7 vatrogasaca. Dolazak na mjesto intervencije bio je duži budući da smo krenuli prema Jerovcu, a intervencija je bila u Kuljevčici. Na površini od cca 200 x 200 m izgorjelo je nisko raslinje i šikara. Požar je ugašen pomoću 2 vitla za brzu navalu i naprtnjača. Utrošeno je cca 200 litara vode. Na intervenciji su bili prisutni djelatnici PP Ivanec.

13_Požar otvorenog prostora_Jerovec - Ribić Breg

Dana 08.03.2019. godine u 18:18 sati, iz VOC-a JVP Varaždin zaprimljena je dojava o požaru otvorenog prostora između Jerovca i Ribić Brega. Na intervenciju je upućeno šumsko i zapovjedno vozilo sa ukupno 8 vatrogasaca. Dolaskom na mjesto intervencije ustanovljeno je da se radi o požaru suhe trave i niskog raslinja na fronti od oko 300 metara. Požar je vrlo brzo stavljen pod kontrolu uz pomoć vitla za brzu navalu. Utrošeno je oko 200 litara vode. Ukupna opožarena površina požara iz kojeg je nastao  je bila oko 40 hektara.

Stranice

Pretplati se na RSS - Požar