Požar

29_Požar kuće_Stažnjevec

Uz intervencije ispumpavanja vode iz poplavljenih objekata iz VOC-a je 04.05. 2018. u 21:46 sati zaprimljena dojava o požaru kuće u Stažnjevcu. Na intervenciju je odmah upućeno navalno vozilo sa četiri vatrogasca, a pridružila su im se još tri člana sa zapovjednim vozilom i autocisternom. Na mjestu intervenciej ustanovljeno je da je došlo do požara razvodnog ormara koji se zapalio uslijed udara groma. Kako nije bilo otvorenog plamena instalacije su samo ohlađene sa CO2 aparatom.

26_Požar garaže_Punikve

Dana, 30.04.2018. u 20:48 sati iz VOC-a JVP Varaždin zaprimljena je dojava o požaru garaže u Punikvama 21. Na intervenciju je u 20:51 izašlo NV i AC sa 9 vatrogasaca. Na mjestu intervencije zatečeni su vlasnici i mještani koji su požar već lokalizirali. Uz pomoć vitla za brzu navalu požar je u potpunosti ugašen. U požaru je potpuno izgorio skuter i nekoliko el. uređaja. Za gašenje požara utrošeno je cca 200 l vode. Na mjestu intervencije bili su nazočni djelatnici PP Ivanec. Intervencije je završila u 21:30 sati.

24_Požar krovišta Salinovec

Dana, 31.03.2018. u 09:59 sati iz VOC JVP Varaždin zaprimljena je dojava o požaru krovišta u Salinovcu br. 17. Na intervenciju je izašlo NV, AIL, AC, KV i Zv sa ukupno 20 vatrogasaca. Na mjesto intervencije istovremeno dolazi i DVD Salinovec sa navalnim vozilom i  10 vatrogasaca. Unutarnjom navalom preko stubišta i vanjskom navalom preko rastegača sa ukupno tri mlaza vode požar je ubrzo lokaliziran, te je spriječeno širenje na ostatak krovišta. Za gašenje požara utrošeno je  cca1500 l vode.

06_Požar dimnjaka_ Ivanec

Dana, 25.02.2018. g. u 07:36 sati iz VOC-a JVP Varaždin zaprimljena je dojava o požaru dimnjaka u Ulici V. Nazora  u Ivancu. Na intervenciju je izašlo NV sa 4 vatrogasca. Dimnjak je gorio u stambenij zgradi P+3. Na dimovodnu cijev koja je gorjela, bilo je priključeno samo jedno ložište i to u prizemlju.  Dimnjak  je gorio dosta intenzivno. Dimnjak je gorio pri samom vrhu pa je pokušaj gašenje uz pomoć praha bilo neuspješan. Utrošeno je 15 kg praha.

05_požar dimnjka_Ivanec

Dana 09.02.2018. u 11:06 sati zaprimljena je dojava o požaru dimnjaka u Ulici A.G.Matoša u Ivancu. Na intervenciju je upućeno Navalno i Zapovjedno vozilo sa 5 vatrogasaca. Dolaskom na mjesto intervencije ustanovljeno je da se radi o požaru čađe u zidanom dimnjaku. Požar je ugašen uz pomoć „S“ aparata za početno gašenje požara, za što je utrošeno 9 kg praha.  Vlasnicima je rečeno da ne lože u peći do dolaska dimnjačarske službe. Intervencija je završila u 11:50 sati.

04_Požar dimnjaka_Prigorec

Dana 05.02.2018. u 02:27 sati zaprimljena je dojava o požaru dimnjaka, u mjestu Prigorec na kčb 64.  Na intervenciju je upućeno navalno vozilo s 4 vatrogasca. Dolaskom na mjesto intervencije zatekli smo da gori čađa u inox dimnjaku od centralnog grijanja na kruta goriva. Požar je ubrzo lokaliziran i ugašen pomoću aparata za početno gašenje požara prahom. Vlasniku je zabranjeno loženje do dolaska dimnjačarske službe. Na mjestu intervencije bili su nazočni djelatnici PP Ivanec. Intervencija završila u 02:58 sati.

002_Požar stambenog objekta_Zajezda

Dana 03.01.2018. u 23:03 sati zaprimljena je dojava o požaru dimnjaka, a požar se  širi na krovište.  Na intervenciju je upućeno navalno vozilo, autocisterna te autoljestva s 13 vatrogasaca, a istovremeno se stavljaju u pripremu i članovi DVD-a Salinovec. Na mjestu intervencije zatekli smo drveni stambeni objekt, a požar je lociran u zidu iza peći u kojoj se ložilo. Požar je ubrzo lokaliziran te je uslijedila sanacija i otvaranje zidova i dijela stropa.

127_Požar dimnjaka_Ivanec

Dana 23.12.2017. u 14:21 sati zaprimljena je dojava o požaru dimnjaka u Ulici Rudolfa Rajtera u Ivancu. Na intervenciju je upućeno zapovjedno i navalno vozilo sa 8 vatrogasaca. Na mjestu intervencije zatekli smo začepljeni dimnjak zahvaćen požarom. Dimnjak je uz pomoć kugle i četke probijen, a požar je ugašen. Vlasnicima je rečeno da do dolaska dimnjačarske službe ne lože u peći. Provjereno je stanje na tavanskim prostorima, a intervencija je završena u 15:00 sati.

126_požar dimnjaka_Vuglovec

Dana 20.12.2017. u 17:28 sati,  iz VOC JVP Varaždin, zaprimljena je dojava o požaru dimnjaka na adresi Vuglovec 40. Na intervenciju izlazi NV s 5 vatrogasaca.   Dolaskom na mjesto intervencije zatekli smo dimnjak iz kojeg su izlazile iskre. Dimnjak je bio pun čađe koju smo uklonili. Vlasniku je zabranjeno loženje do dolaska dimnjačarske službe. Završetak intervencije u 18:05 sati.

Stranice

Pretplati se na RSS - Požar