Za vašu sigurnost, noć i dan, brinemo već 131 godinu

Najnoviji sadržaj

Dana 17.03.2019. godine u 19:31 sati iz VOC JVP Varaždin zaprimljena je dojava o požaru otvorenog prostora na lokaciji Kaniža prema Jerovcu. Na intervenciju je u 19:34 sati izašlo šumsko vozilo s 2 vatrogasca i zapovjedno vozilo s 5 vatrogasaca. Nakon cca 3 minute izašlo je kombi vozilo s 3 vatrogasca. Dolaskom na mjesto intervencije ustanovili smo da gori šikara i nisko raslinje na površini 500 x 400 metara. Požar je ugašen pomoću naprtnjača, a za što je utrošeno cca 1000 litara vode. Zbog guste šikare i potoka, s vozilom nismo mogli blizu požara. Na intervenciji su bili prisutni i djelatnici PP Ivanec. Intervencija je završila u 21:05 sati.
Dana 16.03.2019. godine u 03:23 sati iz VOC JVP Varaždin zaprimljena je dojava o požaru šikare na lokaciji kod plinske stanice u Ivancu, Ulica Vladimira Nazora. Na intervenciju je u 03:28 sati upućeno navalno vozilo sa 7 vatrogasaca. U pričuvi su ostala još 4 vatrogasca. Dolaskom na lokaciju ustanovljeno je da gori nisko raslinje na površini od cca 50 x 30 m. Požar je ugašen pomoću vitla za brzu navalu i cca 500 litara vode. Na mjestu intervencije počekao nas je dojavitelj, a bili su  prisutni i djelatnici PP Ivanec.
Po povratku s prethodne intervencije uočen je drugi požar otvorenog prostora na obližnjoj lokaciji u mjestu Stažnjevec. Požaru ponovno pristupamo sa zapovjednim i šumskim vozilom sa ukupno 7 vatrogasaca. Na intervenciji je bila opožarena trava i nisko raslinje veličine 10 x 20 m. Požar je ugašen naprtnjačama uz trošak vode od 50 litara. Na intervenciji je sudjelovao i DVD Salinovec sa svojim članovima. Povratak u vatrogasni dom bio je u 19:58 sati.
Dana 15.3.2019. u 18:47 sati na dojavu iz VOC-a JVP Varaždin zaprimili smo dojavu o požaru otvorenog prostora u Stažnjevcu. Na intervenciju je u 18:53 sati izašlo zapovjedno vozilo s 5 vatrogasaca i šumsko vozilo s 2 vatrogasca. Na mjestu intervencije na površini od 100 x 20 m gorjela je suha trava i nisko raslinje. Požar je ugašen pomoću naprtnjača za što je utrošeno 200 l vode. Naknadno su nam se pridružili članovi DVD-a Salinovec. Intervencija je završena u 19:28 h.
Dana 10.03.2019. godine u 19:36 sati iz VOC JVP Varaždin zaprimili smo dojavu o požaru livade. Na intervenciju je u 19:40 sati upućeno šumsko vozilo s 2 vatrogasca i zapovjedno vozilo sa 7 vatrogasaca. Dolazak na mjesto intervencije bio je duži budući da smo krenuli prema Jerovcu, a intervencija je bila u Kuljevčici. Na površini od cca 200 x 200 m izgorjelo je nisko raslinje i šikara. Požar je ugašen pomoću 2 vitla za brzu navalu i naprtnjača. Utrošeno je cca 200 litara vode. Na intervenciji su bili prisutni djelatnici PP Ivanec. Intervencija je završila u 20:25 sati.
Dana 08.03.2019. godine u 18:18 sati, iz VOC-a JVP Varaždin zaprimljena je dojava o požaru otvorenog prostora između Jerovca i Ribić Brega. Na intervenciju je upućeno šumsko i zapovjedno vozilo sa ukupno 8 vatrogasaca. Dolaskom na mjesto intervencije ustanovljeno je da se radi o požaru suhe trave i niskog raslinja na fronti od oko 300 metara. Požar je vrlo brzo stavljen pod kontrolu uz pomoć vitla za brzu navalu. Utrošeno je oko 200 litara vode. Ukupna opožarena površina požara iz kojeg je nastao  je bila oko 40 hektara. Taj isti požar gorio je od podneva, ali nije bilo dojave. Intervencija za vršila u 19:04.
Dana 07.03.2019. godine u 23:24 sati iz VOC JVP Varaždun  zaprimljena je dojava o požaru otvorenog prostora - šikare u Kuljevčici, uz cestu Jerovec - Kaniža. Na intervenciju je u 23:28 sati upućeno šumsko vozilo s 2 vatrogasca i zapovjedno vozilo s 4 vatrogasca. U 23:32 sati pridružilo se i kombi vozilo s još 2 vatrogasca. Dolaskom na mjesto intervencije ustanovljeno je da gori šikara i nisko raslinje na površini 50 x 20 m. Požar je ugašen uz pomoć vitla za brzu navalu i cca 200 litara vode. U pričuvi su ostala još 2 vatrogasca. Na intervenciji su bili i prisutni djelatnici PP Ivanec. Intervencija je završila 08.03.2019. godine u 00:01 sati.
Dana 07.03.2019. godine u 16:47 sati iz VOC JVP Varaždin zaprimljena je dojava o potrebi spašavanja mačke s drveta u  Vinogradskoj ulici 32 b. U 16:52 izlazi tehničko vozilo sa 6 vatrogasaca.  Na mjestu intervencije zatekli smo mještane  koji su nam pokazali stablo visine 20-tak metara na kojem je bila mačka. Pokušali smo ju skinuti pomoću rastegače, ali nismo uspjeli.  Zbog prejakog vjetra na intervenciju nismo izlazili s autoljestvom. Intervencija je završila u 17:30 sati.
Dana 04.03.2019. godine u 15:51 sati iz VOC JVP Varaždin zaprimljena je dojava o požaru otvorenog prostora. Na intervenciju je u 15:55 sati upućeno šumsko vozilo s 2 vatrogasca i zapovjedno vozilo s 3 vatrogasca. Nakon 15-stak minuta pridružilo se kombi vozilo s 3 vatrogasca. Gašenju se pristupilo pomoću vitla za brzu navalu, te pomoću naprtnjača. Utrošeno je cca 1.500 litara vode. Na površini od cca 500 x 400 m gorjela je šikara i nisko raslinje. Na intervenciji su bili prisutni djelatnici PP Ivanec. Intervencija je završila u 17:26 sati.
Dobrovoljno vatrogasno društvo Ivanec priključuje se akciji „Plastičnim čepovima do skupih lijekova“. Od sada u prostorijama vatrogasnog doma možete odložiti čepove u namjensku kutiju. Naime, sakupljajući plastične čepove činimo dobro za okoliš, a ujedno činimo i hvalevrijedno humanitarno djelo jer sav prihod od prodaje plastičnih čepova se uplaćuje na račun Udruge oboljelih od leukemije i limfoma. Sve što trebate učiniti je prikupiti što više plastičnih čepova s boca. Mogu se sakupljati različiti ambalažni čepovi kao što su čepovi od boca vode, sokova, jogurta, ulja, omekšivača itd. Sakupljanjem plastičnih čepova možete pomoći djeci oboljeloj od leukemije i limfoma da nabave...