Za vašu sigurnost, noć i dan, brinemo već 132 godine

Tehnička intervencija: 1
Požar: 3

04_Požar osobnog vozila Ivanec

Dana, 27.01.2020. u 06:46 sati iz VOC-a JVP Varaždin zaprimljena je dojava o požaru osobnog vozila kod semafora u Ivancu. Na intervenciju je upućeno NV i AC sa 5 vatrogasca.  Na mjestu intervencije zatečeno je osobno vozilo  iz kojeg se dimilo. Navedeno  vozilo sudjelovalo je u prometnoj nezgodi prilikom čega je došlo do kratkog spoja na instalacijama. Uz pomoć hidrauličkog alata otvoren je poklopac motora te je otpojen akumulator. Požar na električnim instalacijama koje su se uslijed kratkog spoja počele dimiti je ugašen. U DVD-u u pripravnosti su bila još 4 člana DVD-a. Intervencija je završila u 07:18 sati.

03_prometna nezgoda_Lepoglava

Dana, 20.01.2020. u   sati, iz VOC JVP Varaždin u 12:29 sati zaprimljena je dojava o prevrnutom osobnom vozilu kod Spomen groblja u Lepoglavi. Na tehničku intervenciju izašlo je tahničko vozilo  sa 6 vatrogasaca. Do dolaska na mjesto intervencije članovi DVD-a Lepoglava već su uspjeli izbaviti vozača iz vozila. Vozač je bio pri svjesti te su ga preuzeli djelatnici HMP. Zajedno sa članovima DVD-a Lepoglava  vozilo je izvučeno na prometnicu te mu je iz sigurnosnih razloga otpojen akumulator. Intervencija je završila u 13:55 sati.

02_Požar dimnjaka_Ivanec

Dana, 15.01.2020. u 12:39 sati iz VOC-a JVP grada Varaždina zaprimljena je dojava o požaru dimnjaka na obiteljskoj kući u Ulici R. Rajtera . Na intervenciju je upućeno NV sa 5 vatrogasaca. Na mjestu intervencije dočekala nas je vlasnica te nam pokazala opožareni dimnjak. Dimnjak je već bio u fazi gašenja i polako se počeo hladiti tako da nije bilo potrebe za gašenjem. Od VOC-a je zatraženo da obavijesti dimnjačarsku službu, a vlasnicima je zabranjeno loženje do dolaska dimnjačara. Intervencija je završila u 13:10 sati.

01_Požar kuhinje _Gečkovec

Dana 02.01.2020. godine u 17:36 sati iz VOC-a JVP Grada Varaždina zaprimljena je dojava o požaru kuhinje u Gečkovcu. Na intervenciju je izašlo NV i AC sa 8 vatrogasaca.  Na mjestu intervencije dočekala nas je vlasnica koja je do našeg dolaska požar već sama lokalizirala i ugasila. Obzirom da je požar lokaliziran u početnoj fazi nije bilo potrebe za našom intervencijom. Prilikom gašenja požara, vlasnica je zadobila opekline te je pozvana hitna pomoć čiji djelatnici su ju i zbrinuli.  Povratak u DVD bio je u 18:21 sati.